Info@Afragraphic.ir
0912 224 60 22

صفحه بندی

نشر و مطبوعات یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فرهنگی در هر جامعه‌ای می‌باشد. این حوزه‌ همواره و اغلب به صورت منظم در حال تولید آثار مکتوب و نشر آن در نظام‌های مختلف علمی، پژوهشی، داستانی، خبری و ... بوده است. صفحه‌ بندی و صفجه‌ آرایی، طراحی Master و Layout، طراحی جلد و ... نقش بسیار مهمی در تائید و پذیرش عمومی آثار دارد

صفحه‌بندی حرفه‌ای ارتباط مستقیمی با آموزش و آشنایی با نرم افزارهای Adobe InDesign ، Photoshop Adobe و Microsoft Office Wordو مفاهیم علمی صفحه‌بندی نظیر گرید بندی و فرم بندی، ساخت رنگ، اصول و قواعد چاپ و ... نیز در چارچوب تمرین‌های عملی دارد .

اگر قصد انجام صفحه ‌بندی یک مجله یا کتابی را داریم که حاوی تصاویر، نمودارها و جداول زیادی در بین نوشته ‌هایش است، نرم‌ افزار Word قدرت کافی برای تنظیم دقیق آنها را ندارد. علاوه بر آن در صورتی که بخواهیم محصول را برای چاپ صنعتی آماده کنیم، نرم‌ افزار Word نمی ‌تواند امکانات کافی را در زمینه تنظیمات چاپی در اختیار ما قرار دهد. به عبارت دقیق ‌تر نرم‌ افزار Wordبیشتر در زمینه تایپ متون کاربرد دارد و در زمینه صفحه ‌بندی و چیدمان چندان قدرتمند نخواهد بود. نرم‌ افزارهایی که اختصاصاً برای این هدف طراحی شده‌ اند انگشت ‌شمارند که از قدرتمندترین آنها نرم‌ افزار Quark Express و نرم‌ افزار Adobe InDesign را می ‌توان نام برد.

صفحه بندی

از ویژگی ‌هایی که در مخاطب را ترغیب به انتخاب و استفاده از این نرم‌ افزار می ‌کند می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ✔امکان تولید و نشر دیجیتال با ایجاد خروجی دیجیتال به صورت فایل ‌های swf و pdf جهت اجرا در رسانه‌ های مختلف و تولید کتاب‌ های دیجیتال جذاب.
  • ✔هدایت پروژه از مرحله طراحی تا مرحله چاپ یا خروجی دیجیتال با هماهنگی بسیار نزدیکی که بین نرم‌ افزارهای مجموعه ادوب مثل فتوشاپ، ایلیستریتور، و ... به وجود آمده است.
  • ✔ افزایش سرعت کار در مراحل چاپ، پیش از چاپ و طراحی با استفاده از ابزارهای سودمند کنترلی همچون غلط‌گیری خودکار در این نرم‌ افزار.
  • ✔وجود ابزارهای تنظیمی سودمند همچون خطوط راهنمای هوشمند، ابزار تعریف سریع جدول و...
  • ✔وجود ابزارهای طراحی قدرتمند در داخل خود نرم‌ افزار این‌ دیزاین.

به طور خلاصه می ‌توان گفت با استفاده از این نرم‌ افزار زمان مورد نیاز جهت تنظیمات چاپی و صفحه ‌بندی بسیار کمتر می ‌شود و به سهولت می ‌توان در مدت زمانی کم کارهای بسیار جذابی را ارائه کرد. شایان ذکر است که در نسخه ‌های ME این نرم‌ افزار امکانات فارسی به صورت پیش‌ فرض وجود دارد و می ‌توانیم بدون نیاز به نرم‌ افزار فارسی ‌نویس، از آن استفاده کنیم.


پنل کاربری

امکان تغییر ظاهر سایت

تماس با ما
0912 224 60 22
021 66 120 694
021 66 120 698
021 66 912 056

لینک شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت افراگرافیک  می باشد.